Mediolan to nie tylko światowa stolica mody ale także miasto o największej przestępczości we Włoszech – dla niektórych będzie to wielka niespodzianka że to nie Neapol! Pod koniec 2017 roku Il Sole 24 Ore opublikowało coroczną analizę przestępczości, opartą na danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, które odnoszą się do roku 2016. We Włoszech odnotowuje się ponad 7 500 […]
Ceny we Włoszech (jedzenie, noclegi) + budżet na 14 dni. Dostaję sporo pytań o konkretne ceny we Włoszech. Ile kosztuje kemping, ile zapłacisz za obiad we włoskiej restauracji, ile kosztują poszczególne produkty i różne inne opłaty, o których warto wiedzieć. Zebrałam wszystko w jednym miejscu.
Przekazać mediom informację o trwających poszukiwaniach. Zgodnie z przepisami nie ma wyznaczonego czasu, który musi upłynąć do momentu zgłoszenia zaginięcia. W chwili, kiedy mamy pewność, że dzieje się coś złego, należy zrobić to jak najszybciej. Zaginięcie osoby można zgłosić w każdej jednostce policji.
Ceny w lokalach we Włoszech. W wybranej zakładce sprawdzisz, ile wynoszą średnie ceny w różnego rodzaju lokalach - m.in. w restauracjach, kawiarniach, dyskotekach, pubach lub barach. Warto sprawdzić, ile kosztuje we Włoszech obiad, fast food oraz alkohol, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Walutąwe Włoszech jesteuro (EUR).
Co warto zobaczyć we Włoszech? Panorama Florencji Wenecja. Plac św. Marka, Pałac Dożów, Bazylika św. Marka i gondole - te atrakcje Wenecji kojarzy każdy. Dawna stolica potężnej republiki morskiej oferuje turystom jednak znacznie więcej, a doliczając do tego sąsiadujące z nią wyspy, to spokojnie moglibyśmy spędzić tu tydzień i się nie nudzić.
Dịch Vụ Hỗ Trợ Vay Tiền Nhanh 1s. Od 2002 roku walutą Włoch jest euro (1 euro = 100 eurocentów). Ku niepocieszeniu wielu obywateli euro zastąpiło lira włoskiego, który obowiązywał na terenie dzisiejszych Włoch już od średniowiecza. 1 euro = 4,20 zł Według wielu Włochów, wraz z odejściem lira, odszedł dobrobyt. Ceny wzrosły, a płace pozostały na tym samym poziomie. Kryzys coraz bardziej się pogłębia i można go odczuć zwłaszcza rozmawiając z mieszkańcami włoskiego południa, którzy z nostalgią wspominają dawne czasy kiedy to Italia była jednym z najpotężniejszych krajów świata. Również dla Polaków ceny we Włoszech są wygórowane. Nie każdy może sobie pozwolić na wyjście do restauracji lub spanie w hotelu. Hostele w miastach to koszt ok. 20 euro, campingi w sezonie ponad 10. Paliwo jest jednym z najdroższych w Europie (choć i tak już staniało), a o autostradach lepiej nie wspominać. Za odcinek z granicy austriackiej do Wenecji zapłacimy aż 17 euro! (parę lat temu było 11). Aby dojechać z Wenecji do Rzymu trzeba mieć w kieszeni dodatkowo 50 euro! Żywność najlepiej kupować w supermarketach. Najtańsze są oczywiście makaron i wino. W dobrej cenie znajdziemy również oliwę z oliwek czy ser mozarella. Najlepszy to ten mozarella di bufala, ale o tym w poście „Parę słów o włoskiej kuchni„. Warto pamiętać, że w większości barów i knajpek płaci się również za stolik. Ta sama kawa przy barze kosztuje 1 euro, a przy stoliku 2 ! No i mogą być problemy z płatnością kartą. Nawet jeżeli jest terminal, część małych sklepików twierdzi, że zepsuty 🙂 Przykładowe ceny we Włoszech Woda (1,5 l) – 0,30 EUR Ziemniaki (1 kg) – 1,50 EUR Bułki (1 kg) – 4,00 EUR Piwo (0,5 l) – 1,20 EUR Wino Chianti (0,75 l) – 4,50 EUR Spaghetti Barilla (500 g) – 0,70 EUR Oliwa z oliwek Monini (1 l) – ok. 5,00 EUR Mozarella (1 kg) – ok. 10,00 EUR Kawałek pizzy – 1,50 EUR Espresso – 1,00 EUR Cappuccino – 1,50 EUR Paliwo 95 (1 l) – ok. 1,70 EUR
Ceny we Włoszech w 2013 roku Włochy, gdzie sezon turystyczny trwa właściwie przez okrągły rok, jest dość drogo, szczególnie dla podróżnych z Polski. Na szczęście ceny żywności – a przecież żal byłoby nie posmakować tradycyjnej włoskiej kuchni – nie są szokujące, nawet jeśli skusimy się na wizytę w restauracji. Tradycyjny sklep we Włoszech (by Mariamichelle na licencji Pixabay) Miłośnicy shoppingu z pewnością wiedzą, że we Włoszech znajdziemy wiele sklepów znanych projektantów. Można tam nabyć buty za 600 euro i garnitury za 900 euro, nie należy jednak zapominać, że są to rzeczy markowe. Poza nimi działają oczywiście zwykłe sklepy i supermarkety. Ceny żywności zmieniają się znacząco w zależności od jakości towaru, producenta oraz miasta. Ceny w dużych miastach oraz miejscowościach turystycznych, zwłaszcza na północy Włoch, są znacznie wyższe, niż w małych miastach. Oszczędni turyści z ograniczonym budżetem mogą przeżyć za powiedzmy 35 euro dziennie, pod warunkiem, że będą się zatrzymywać w tanich hotelach, sami robić sobie kanapki, nie przesadzać z alkoholem i wizytami w muzeach. Jeśli jednak ktoś ma zamiar (i możliwości) mieszkać w wygodnych warunkach, cały czas jadać w restauracjach, zwiedzać muzea i galerie, powinien liczyć się z wydatkiem co najmniej 100 euro dziennie; wynajem samochodu podwoi koszty. Podane niżej zestawienie przedstawia średnie ceny z kilku ostatnich miesięcy i należy je traktować wyłącznie orientacyjnie. Włoska lodziarnia (by Skitterphoto na licencji Pixabay) Włochy – ceny na różne artykuły w 2013 roku Zainteresują Cię również Pamiątki ze SzwecjiWracając ze Szwecji, oprócz zdjęć i wspaniałych wspomnień warto przywieźć ze sobą jakieś pamiątki. Co zatem warto... Imprezy i festiwale w DubajuDubaj to miejsce, w którym odbywają się rozmaite doroczne festiwale, targi i inne ciekawe wydarzenia. Największą... Pamiątki z MaderyUdając się na wyprawę w jakieś nowe miejsce, oprócz miłych wspomnień i mnóstwa zdjęć, chętnie przywozimy z niej...
Włochy to jeden z najważniejszych punktów na turystycznej mapie świat. Ten piękny kraj leżący na Półwyspie Apenińskim co roku odwiedzany jest przez kilkadziesiąt milionów podróżnych. W słonecznej Italii podziwiać można niezwykłe zabytki, których jest tu mnóstwo, delektować się fantastycznym jedzeniem i korzystać z uroków malowniczych plaż. Jednostką monetarną Włoch jest euro (1 EUR to ok. 4,28 zł – kurs z dnia 13 listopada 2018 r.). Najlepiej zabrać ze sobą odpowiednią ilość pieniędzy, chociaż na miejscu bez problemu wypłacimy gotówkę z bankomatu czy zapłacimy kartą. We Włoszech jest drożej niż w Polsce, niemniej pod względem cenowym jest to kraj dla nas przystępny. Poniżej podane są przykładowe ceny obowiązujące we Włoszech: – bochenek chleba – 2,09 EUR, – kajzerka – 0,20 EUR, – bagietka – 0,60 EUR, – kostka masła 200 g – 1,79 EUR, – jajka 10 szt. – 1,75 EUR, – mleko 1 l – 1,10 EUR, – ciasteczka cantucci, opakowanie – ok. 4,50 EUR, – ciasteczka amaretti, opakowanie – ok. 3,50 EUR, – ser grana padano w kostkach, opakowanie – 4,79 EUR, – mozzarella 125 g – 1,50 EUR, – oliwa Monini Extra Virgin 1 l – 4,50 EUR, – szynka crudo 1 kg – 30,00 EUR, – szynka parmeńska 1 kg – 35,00 EUR, – woda mineralna 1,5 l – od 0,39 EUR, – likier limoncello 0,75 l – od 6,00 EUR, – nocciolata (krem czekoladowo-orzechowy) 700 g – 12,00 EUR, – pomidory w puszce – 0,72 EUR, – pesto 140 g – od 1,70 EUR, – makaron 400 g – od 1,65 EUR, – oliwki 100 g – od 1,00 EUR, – 1 kg ziemniaków – 1,00 EUR, – 1 kg pomidorów – 1,45 EUR, – 1 kg marchwi – 1,00 EUR, – 1 kg fasolki szparagowej – 1,60 EUR, – 1 kalafior – 1,70 EUR, – 1 główka sałaty – 1,40 EUR, – 1 kg jabłek – 1,80 EUR, – 1 kg pomarańczy – 1,70 EUR, – 1 kg gruszek – 2,20 EUR, – 1 mango – 1,40 EUR, – kawa cappuccino – 1,30 EUR, – kawa espresso (podwójne) – 2,00 EUR, – gałka lodów – 1,50-2,00 EUR, – pizza – od 7,00 EUR, – calzone (rodzaj pizzy, zawijanej na kształt pieroga) – od 6,00 EUR, – porcja spaghetti – od 10,00 EUR, – porcja gnocchi (włoskich klusek) z sosem pomidorowym – od 10,00 EUR, – panierowany camembert z pieczonymi warzywami – 5,00-6,00 EUR, – zupa krem ze szparagów – 4,50 EUR, – piwo z beczki 0,5 l – 4,00-5,00 EUR, – benzyna 1 l – ok. 1,60 EUR, – olej napędowy 1 l – ok. 1,40 EUR.
Wyjazd do Włoch dla wielu osób wciąż kojarzy się z luksusem. Nie każdego rodaka stać na wyjazd do Rzymu, wakacje w Wenecji czy obiad w Portofino, nie znaczy to wcale że zwykły Polak nie może pojechać do Włoch! Czy we Włoszech jest drogo? Nie jest! Jeśli zastanawiacie się czy jechać do Włoch ale boicie się cen w sklepach to nie macie czego. Oto ceny we Włoszech 2021. Ile kosztują zakupy? Jakie są ceny w jedzenia w sklepach, restauracji czy pamiątek? Oto nasze zestawienie cen we Włoszech i kosztów życia. Wcale nie jest drogo. Ile kosztuje życie we Włoszech? Czy życie we Włoszech jest drogie? Jeden włoski pizzaman powie tak, drugi nie. Wszystko zależy od regionu w którym będziecie mieszkać – czym innym jest Lombardia czym innym Basilicata. Porównując najdroższy i jeden z najtańszych regionów Włoch: Lombardię i Sycylię, możemy wysnuć następujące wnioski: żywność w Mediolanie potrafi być o około 30-40% droższa niż w Katanii. Na przykład pomarańcze są ponad 2 razy droższe – 1 EUR za kg w Katanii 2,5 EUR za kg w Mediolanie. Ser kosztuje o około 60% więcej (8 EUR do 14 EUR), za to woda jest tańsza na północy i butelka 1,5 l kosztuje o 30% mniej w Lombardii. Ogólna zasada jest taka, że im bardziej na południe Włoch tym na ogół taniej. Ile średnio kosztują noclegi we Włoszech? Najpopularniejsze hotele 3-gwiazdkowe, ze śniadaniem to wydatek od 240-300 PLN za dobę dla dwóch osób w centrum. Apartamenty kosztują mniej w zależności od ilości osób jaka znajdzie się w mieszkaniu – możecie znaleźć mieszkania w cenie 300-500 PLN za dobę dla 5 osób, w tym niestety ktoś będzie musiał spać na kanapie. Wille w sezonie nad wybrzeżem to koszt od minimum 2 000 PLN za dobę, jednak mowa o dużej willi z wieloma sypialniami, basenem i parkingiem. Jeśli szukacie fajnych ofert noclegu, zobaczcie Polskie Noclegi we Włoszech. Przygotowano tam dla Was specjalną ofertę promocyjną. Możecie też poszukać wynajmu na Airbnb. Ceny w restauracjach we Włoszech Ceny pizzy w średniej klasie restauracji lub Tratorii to od 5-6 EUR za margeritę do 12-13 EUR za specjalne pizze – średnio pizzę będziecie mogli kupić za około 8 EUR. Pasty (makarony) to wydatek od 5 EUR za najtańsze opcje w Apulii lub Sycylii (np. orchiette z sosem pomidorowym i serem), przez 8-9 EUR za tradycyjny makaron do 20-30 EUR za specjalne pasty jak np. tagiatelle z truflami. Obiad w dobrej restauracji kosztuje od 50 EUR w górę za 2 osoby. Wykwintne lokale wysokiej klasy takie Rome Cavalieri w hotelu Astoria w Rzymie czy Oro w Wenecji są nieco droższe, ale jeśli szukacie cen we Włoszech to pewnie i tak nie zawitacie w ich progi. Tu przyjdzie zapłacić nieco więcej nawet w granicach 100-200 EUR od osoby. Kawa w kawiarniach kosztuje od 0,80 EUR za espresso do 2 EUR za cappuccino – różnice tutaj nie są duże. Wyjątkiem są najsłynniejsze kawiarnie świata takie jak na przykład Cafe Florian w Wenecji, ale tu raczej nie spotkacie Polaków. Wino domowe kosztuje od 5 EUR za 1l karafkę do nawet 25 EUR za karafkę. Ceny usług we Włoszech Przemieszczanie się po Włoszech nie jest drogie, ceny taksówek za 1km to około 1 EUR na południu i EUR na północy. Usługi fryzjerskie to około 60 EUR za koloryzację lub 10 EUR za golenie brody u barbera w Bari, combo broda + włosy kosztuje około 25 EUR. Wyjście do kina, to cena około 8,50 EUR za bilet a karnet na siłownie to wydatek 50 EUR. Ceny pamiątek we Włoszech Cena za mały magnes to około 1 do 3 EUR, w zależności od tego czy kupicie chiński czy robiony na miejscu. Tak samo jest z brelokami, wisiorkami i otwieraczami do piwa. Lokalne pamiątki i rękodzieła są już zdecydowanie droższe, apulijska ceramika startuje od 10 EUR za figurkę, sycylijskie marionetki kosztują od 10 do nawet 100 EUR. Ceny w sklepach we Włoszech We Włoszech pełno jest znanych Wam sklepów takich jak Lidl czy Carrefour, są też jednak te bardziej lokalne jak Coop czy Esselunga. Ceny w nich różnią się w zależności od regionu, ale ogólne promocje często są ogólnokrajowe. Przykłady cen produktów w roku 2020 we Włoszech. Ceny serów, mięs i wędlin we Włoszech Pierś z kurczaka – 4,60 EUR za kg Mozarella – EUR za kg Ser Straciatella – EUR za kg Bastone di Salame – 6,76 EUR za kg Mortadella di Bologna – 11 EUR za kg Taleggio – 11 EUR za kg Łosoś filet – 9 EUR za kg Prosciutto crudo – 14,60 EUR za kg Salame Milano – 21 EUR za kg Ventricina Calabrese Picante – 12 EUR za kg Ricottine – EUR za kg Mascarpone – EUR za kg Ceny Napojów we Włoszech Piwo butelkowane – EUR za 6 butelek Słodki napój gazowany – 0,99 EUR za 1,75l Coca-Cola – 6 EUR za 16 puszek Ceny Słodyczy we Włoszech Płatki owsiane Corn Flakes – EUR za kg Nutella B-ready – EUR za 10 sztuk Ciastka maślane – EUR za kg Czekolada Nestle – 1 EUR za tabliczkę Ciastka Mulino Bianco czekoladowe – za kg Opakowanie Baci – 30 EUR za kg Oreo – 1 EUR za opakowanie Czekolada Lindt klasyczna – EUR za tabliczkę 100g Ciastka Loacker – 11 EUR za kg Ceny wina i alkoholi we Włoszech Aperol – 8 EUR za butelkę 0,7l Campari – 11 EUR za butelkę 0,7l Alagna, Marsala Fine 1 l – 4 EUR za 1l Mionetto, Valdobbiadene Prosecco DOCG 75 cl – 8 EUR za 0,75 l Dogarina, Prosecco Superiore Valdobbiadene Brut 75 – 7,40 EUR za 0,75l Viticoltori Arquatesi, Gutturnio 75 cl – 4 EUR za 0,75l Castello Banfi, Rosso di Montalcino DOC 75 cl – 10 EUR za 0,75l G. Verdi, Lambrusco 75 cl – 3 EUR za 0,75l SìPuro, Chianti 75 cl – 7 EUR za 0,75l Marcello, Lambrusco dell’Emilia IGP vino spumante rosso dry 75 cl – 7,60 EUR za 0,75l Averna, Amaro Siciliano 70 cl – 11 EUR za 0,7l Cantine di Dolianova, Dolia Monica di Sardegna DOC 75 cl – 3,79 EUR za 0,75l Ferrari, Demi-Sec Trentodoc 75 cl – 15 EUR za 0,75l Cantina Bolzano, Sauvignon 75 cl – 11 EUR za 0,75l Nonino, Grappa Tradizione 100 cl – 18 EUR za 1l Wyborowa wódka – 9 EUR za 0,70l Pasqua, Pinot Chardonnay delle Venezie 75 cl – 4,30 EUR za 0,75l Ceny makaronu i ryżu we Włoszech Barilla Penne – od EUR za kg Gran Gallo, Risotti riso Carnaroli 1 kg – 4 EUR za 1kg Risotto tani ryż – 2 EUR za 1kg Ceny oliwy we Włoszech Monini, olio extra vergine di oliva Classico 1 l – 7 EUR za 1l Costa d’Oro, Extra olio extra vergine di oliva 1 l – 6 EUR za 1l Carapelli, il Nobile olio extra vergine di oliva 1 l – 9 EUR za 1l Il Cicalino Toscano, olio extra vergine di oliva IGP 500 ml – 8,39 EUR za Bonamini, olio extra vergine di oliva Veneto Valpolicella 750 ml – 12 EUR za Zobacz także
Aktualizacja: styczeń 2022 Słowenia to jeden z najmniejszych krajów Europy – członek Unii Europejskiej i NATO. Kraj leży w południowo-środkowej Europie w Alpach, na północnym krańcu Morza Adriatyckiego, graniczy z Austrią, Włochami, Węgrami i Chorwacją. Pomimo niewielkich rozmiarów ten alpejski kraj kontroluje niektóre z głównych szlaków tranzytowych Europy. Słowenia oferuje turystom piękne krajobrazy, morze i góry, urocze miasteczka i fascynujące zabytki, bajkowe zamki, piękne jeziora i jaskinie. Słowenia jest rajem dla miłośników zwiedzania. Walutą obowiązującą w Słowenii jest euro (€). Z dzisiejszego artykułu dowiecie się jakich cen, można spodziewać się jadąc do Słowenii. Ceny produktów i usług podane na stronie pochodzą ze sprawdzonych źródeł: sklepy, restauracje, kawiarnie, oficjalne strony internetowe atrakcji. Wybierając się do Słowenii trzeba założyć, że ceny będą podobne lub wyższe jak w Polsce. Przelicznik użyty przy cenach: 1 euro (€) = 4,83 zł 1 euro= 100 eurocentów Ceny pochodzą ze sklepu Spar. Podane poniżej ceny są cenami standardowymi, nie uwzględniające promocji, obniżek itd. W sklepach sieciowych ciągle pojawiają się promocje i produkty można kupić nawet pół taniej od cen podanych poniżej. Więcej informacji na temat sklepów jakie są w Słowenii przeczytacie w naszym osobnym artykule: Sklepy i supermarkety w Słowenii Pieczywo: chleb biały 1 kg = 1 euro (4,83 zł)chleb żytni 1 kg = 3,90 euro (18,84 zł)chleb z mąki ciemnej/ z ziarnami 400 g = 2,70 euro (13,05 zł)bagietka 250 g = 0,60 euro (2,90 zł)kajzerki 6 sztuk = 1,24 euro (6 zł)chleb tostowy 750 g = 1,30 euro (6,28 zł) Owoce, warzywa, grzyby: Ceny owoców i warzyw podane są z okresu zimowego, w lecie mogą być nawet o połowę tańsze pomarańcze 1 kg = 1,50 euro (7,25 zł)jabłka Gala 1 kg = 2 euro (9,66 zł)banany 1 kg = 1,40 euro (6,76 zł)pomidory 1 kg = 2,50 euro (12,08 zł)pomidorki koktajlowe 1kg = 5,50 euro (26,60 zł)marchewki 1 kg = 1,20 euro (5,80 zł)ziemniaki 1 kg = 1,20 euro (5,80 zł)buraki 1 kg = 1 euro (4,83 zł)pieczarki 500 g = 2,30 euro (11,11 zł) Mięso, nabiał, jajka: filet z piersi kurczaka 1 kg = 10 euro (48,32 zł)szynka drobiowa 1 kg = 11 euro (53,15 zł)ser żółty Edamer 1 kg = 11,30 euro (54,60 zł)jogurt owocowy duży 500 g = 0,80 euro (3,87 zł)masło 250 g = 2,40 euro (11,60 zł)mleko 1 litr = 1 euro (4,83 zł)jajka rozmiar M, 10 sztuk = 2,30 euro (11,11 zł) Pozostałe: woda mineralna Spar 1,5 l = 0,30 euro (1,45 zł)kawa Lavazza 250 g = 7,60 euro (36,72 zł)herbata Loyd owocowa, 20 torebek = 1,70 euro (8,21 zł)makaron 500 g = 0,80 euro (3,87 zł)mąka pszenna 1 kg = 0,60 euro (2,90 zł)czekolada Milka duża 300 g = 2,90 euro (14,01 zł) Artykuły przemysłowe: płyn do mycia naczyń Frosch 500ml = 1,60 euro (7,73 zł)pasta do zębów Aquafresh 125 ml = 3,50 euro (17 zł)papier toaletowy w zależności od firmy 0,20- 0,50 euro za rolkę (0,97 – 2,42 zł)żel pod prysznic Nivea 250 ml = 2,50 euro (12,08 zł)Pampers Premium rozmiar 3, 60 sztuk = 15,30 euro (73,93 zł) Alkohol: Alkohol w Słowenii można normalnie kupić w sklepach spożywczych. Prosecco Martini 0,75 l = 10 euro (48,32 zł)ceny wina są różne, za butelkę 0,75l trzeba zapłacić między 4-12 euro (19,33- 58 zł)piwo w puszcze Guinness 4,2% 0,44l = 2,30 euro (11,11 zł)piwo w puszcze Kozel 0,5 l = 1,30 euro (6,28 zł)Somersby 0,33 l = 1,20 euro (5,80 zł)whiskey Jack Daniels 1 l = 30 euro (145 zł)wódka Luksusowa 0,7 l = 10 euro (48,32 zł) Papierosy: średnia cena za paczkę papierosów w Słowenii wynosi 4-5 euro (19,33-24,16 zł) Paliwo: Ceny paliw pochodzą ze stacji Petrol BS Ljubljana – Kajuhova oraz OMV LJUBLJANA. benzyna 95 = 1,56 euro/litr (7,54 zł/litr)benzyna 98 = 1,76 euro/litr (8,50 zł/litr)diesel = 1,67 euro/litr (8,07 zł/litr)gaz LPG = 0,96 euro/litr (4,64 zł/litr) cena za przejazd autostradą: samochód osobowy 7 dni: 15 euro (72,48 zł), pół roku: 30 euro (145 zł), rok: 110 euro (531,51 zł). Na naszej stronie postał też poradnik o podróżowaniu po Słowenii. Dowiecie się z niego o dozwolonych prędkościach, o wymaganych dokumentach, ilości dozwolonych promili itd. – warto przed wyjazdem zapoznać się z treścią! Bilety: Zoo Lublana: dorośli = 10 euro (48,32 zł), ulgowy (dzieci, studenci, seniorzy) = 8,50 euro (41,07 zł), dzieci szkolne i przedszkolne = 6,50 euro (31,41 zł), do 2 lat bezpłatnieTermy Snovik Spa: baseny dorośli w dni powszednie = 15 euro (72,48 zł), w weekend = 17,50 euro (84,56 zł), dzieci = 12 euro (58 zł), w weekend = 14 euro (67,65 zł)Lublana zamek i kolejka linowa: dorośli = 13 euro (62,81 zł), bilet ulgowy = 9 euro (43,49 zł)Mini teatr Lublana: przedstawienie dla dzieci: bilety dorośli/ dzieci = 8 euro (38,65 zł), spektakle ze św. Mikołajem 10-15 euro (48,32-72,48 zł) Nocleg: Ceny sprawdzone na W sezonie wakacyjnym: za pokój dwuosobowy w stolicy (Lublana), z prywatną łazienką, blisko centrum zapłacimy od 300 złnad morzem, w Słowenii ceny są znacznie wyższe, niż w stolicy za dwie osoby, blisko plaży za nocleg trzeba zapłacić najmniej 500-600 zł Poza sezonem ceny są bardzo zbliżone, jak te w lecie. Ceny w restauracjach: Ceny pochodzą z restauracji Zabornica oraz Marley&Me w Lublanie. obiad dnia = 9,50 euro (45,90 zł)grillowane warzywa = 8,50 euro (41,07 zł)focaccia (chlebek z dodatkami: przyprawami, pomidorkami koktajlowymi,serem, wędliną) = 10 euro (48,32 zł)zupa dnia = 3-4 euro (14,5-19,33 zł)burger = 6-9 euro (29-43,49 zł)pizza = 7-12 euro (33,82-58 zł)hot dog = 5 euro (24,16 zł)makaron z kurczakiem i dynią w śmietanie = 8,50 euro (41,07 zł)naleśniki amerykańskie z nutellą i marmoladą = 4 euro (19,33 zł)deser pannacota/ tiramisu = 4-5 euro (19,33-24,16 zł)woda/Coca-Cola 0,25 l = 2,50 euro (12,08 zł)kawa = 2 euro (9,66 zł)wino lampka = 3,50 euro (16,91 zł)wino butelka = 25 euro (120,80 zł)piwo = 3-4 euro (14,5-19,33 zł) Komentarze
ceny we włoszech 2018